listopada 24, 2017

PRZYJEMNE z POŻYTECZNYM czyli jak łapać jesienną równowagęDziś łapię równowagę z Kawą Inką, ponieważ biorę udział w konkursie, ale na co dzień również szukam równowagi pomiędzy wszystkimi rolami, jakie podejmuję w życiu. Tak naprawdę to równowaga jest kluczem do wszystkiego - to dzięki niej osiągamy efekt, który nazywa się "spokój".


Jeśli nie ma w Tobie spokoju to na pewno gdzieś, "coś" się popsuło i należy poszukać sposobu aby to naprawić. Najważniejsze to wiedzieć, że wszystko czego potrzebujesz masz w sobie - nie szukaj więc spokoju za pomocą rzeczy zewnętrznych czy innych osób. Spokój możesz dać sobie tylko ty sama.
Oczywiście, że praca czy stosunek innych osób do nas, to rzeczy, na które nie mamy wpływu. Gdy staramy się skontaktować z kimś kto nie odpowiada na telefony i SMSy możemy czuć zdenerwowanie i nic nie da nam spokoju - tylko wiadomość od tej osoby, że wszystko jest okej.

Jednak nie taki spokój mam na myśli. Ten spokój którego ja szukam na co dzień to balans pomiędzy tym co muszę, a czego chcę i staram się go zachowywać na odpowiednim poziomie w obu wypadkach. Obowiązki i ich realizacja są ważne, ale równie ważne jest zaspokajanie potrzeb emocjonalnych, które wiążą się z przeżywaniem i doznawaniem, z samorealizacją, satysfakcją i poczuciem spełnienia - takiego wewnętrznego :)
Trudno jest znaleźć tę równowagę, ale warto wiedzieć tych kilka rzeczy:
1. Wszystko co Ci potrzebne masz w sobie
2. Odkryj to czego chcesz i daj to sobie
3. To nie ludzie wywołują Twoje reakcje tylko twoja opinia o tych ludziach lub ich zachowaniach

4. Nad wszystkim da się zapanować :)

Nawet nad dwójką kochanych urwisów, które zwykle roznoszą dom i przewalają go do góry nogami. Powiedziałam tylko - kochani a teraz robimy zdjęcia, więc proszę o ładną zabawę i uśmiechy....a że przy okazji wypiłam kawę i przeczytałam felieton? - ot, taki mały podstęp, aby złapać jesienną równowagę ;)

#przyjemnezpozytecznym
#kawainka

4 komentarze:

 1. Mi spokój daje po prostu chwila dla siebie. Jakaś kąpiel, krótka przerwa na kawę, cokolwiek ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest wyciszenie - widocznie tego potrzebujesz aby osiągnąć spokój...swoją drogą wanna to często lek na całe zło :)

   Usuń
 2. Podziwiam wszystkich sportowców :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny wpis, widać, że chwile dla siebie można mieć także podczas obecności pozostałych członków rodziny :) Fajne zdjęcia, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Blog Dietetycznie Siostro! , Blogger