czerwca 06, 2013

Jak przygotować się na aktywne wakacje w Portugalii


Na pewno zauważyliście, że ostatnio było u mnie sporo o surfingu, a to dlatego, że złapałam zajawkę. Trochę poczytałam, poszperałam po internecie i chciałabym się dziś z Wami podzielić moim odkryciem :)Istnieje człowiek, który od kilkunastu lat organizuje aktywne wyjazdy na surfing po całym Świecie. Polak, promujący surfing w kraju nad Wisłą, z metrową bałtycką falą i zimnym morzem, ale jak widac da się! I wszystko każdemu się uda, gdy mocno w to wierzy - a on wierzy!


Mowa o Maćku Krystosiaku, który jest najbardziej aktywną osobą na polskiej scenie surfingowej.


Jest współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Surfingu oraz organizatorem polskich mistrzostw w surfingu - Polish Surfing Challenge. Czołowa postać Surfround.com, Surfrider Foundation i Rusty Rumble in da Hel, a w dodatku warszawiak, do którego dotarłam i udało mi się z nim spotkać i porozmawiać.

Łapcie film a po obejrzeniu zapraszam na pełną relację z mojego spotkanie z Maćkiem ;)


Maciek: "Dobre przygotowanie fizyczne to podstawa gdy chcemy wycisnąć z wyjazdu i szkolenia surfingowego jak najwięcej. Zaczynamy już przynajmniej na tydzień przed wyjazdem serią ćwiczeń, które przekazujemy uczestnikom - joga, streching i dawka ćwiczeń siłowych lub basen.

 Dodatkowo odpowiednio zbilansowana dieta - dobre, złożone węglowodany pochodzenia roślinnego, białko i ograniczenie cukrów, tłuszczy nasyconych, alkoholu, wszelkich fast foodów itp, czyli przechodzimy na zdrową dietę.

Dobrze przed wyjazdem zgubić dodatkowe dwa kilo, ale kto tego nie zrobił - na pewno straci je na fali!"

Czy tak się stanie w moim wypadku, powiem Wam po powrocie z surfingu, na który wybieram się w sierpniu.

Tymczasem Maciek zaprasza nas do Portugalii na swoją nową formułę aktywnego wyjazdu, na którym otrzymujemy nie tylko porządną dawkę fantastycznego sportu, ale również mamy możliwość wyrwania się z dusznej i zaganianej, miejskiej rzeczywistości. Oderwać się to nie znaczy, że marzymy o tym aby być gdzie indziej. Chodzi o to, aby zresetować się, nabrać sił do dalszego działania i pracy przez kolejne miesiące.


Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów polecam wyjazd z Maćkiem, a dla wszystkich, którzy nie są pewni lub mają wątpliwości lub pytania, polecam pytać w komentarzach. Piszcie co chcialibyście wiedzieć o surfingu, o wyjazdach, o Maćku.
W najbliższym czasie przedstawię Wam idealną dietę surfera...oczywiście tą dietę pygotowującą przed wyjazdem na deskę. A Wy piszcie do mnie czy pływacie na surfingu i czy spotkamy się na fali ;)


Maciek powiedział w wywiadzie dla Surfmag, że surfing jest dla każdego i podtrzymuje te słowa: 
"Wielu ludzi oglądając surfing myśli, że to sport nie dla nich, a tymczasem surfingu może nauczyć się każdy, kto lubi wodę. Na nasze wyjazdy jeżdżą ludzie w różnym wieku, dziewczyny i chłopaki. Nie trzeba mieć wcale atletycznej budowy żeby zacząć. W Meksyku gdzie spędzamy zimę pływają zarówno dzieciaki, jak i dziadkowie. Jednak, ponieważ jest to sport wymagający dużej wiedzy i techniki, warto na początek wziąć sobie profesjonalnego instruktora."

"Ważne jest żeby podchodzić do oceanu z respektem, szanować localesów i oczywiście dobrze się przy tym bawić."


"A jeśli bardzo chcecie kupić sobie deskę już po pierwszym kursie warto wybrać np. deskę typu mini malibu czy fun board, czyli długą (powyżej 7 stóp) i dość szeroką (21-22 cale). Najbardziej liczy się właśnie ten ostatni wymiar – ważne, żeby deska była stabilna. Zanim wejdziecie do wody – obserwujcie ocean i lokalnych surferów, bo to oni najlepiej znają warunki na swoich spotach."No i co Wy na to? Dziecinnie proste? Jedziemy? :)SURF REGARDS SIOSTRY!

7 komentarzy:

 1. Uh surfing to moja zajawka od lat!
  Jaram sie Twoim postem jak dzieciak. Zrobie risercz o tej "szkolce".

  OdpowiedzUsuń
 2. nie miałabym chyba odwagi na surfing :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam zamiar skosztować w te wakacje kitesurfingu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawił mnie surfing,to musi być strasznie ekscytujące:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też jaram się od dziecka Surfingiem:-))!!! Rok temu obeszła mnie myśl o lekcjach oraz takim wyjeździe. I chociaż jestem ciamajdą, i nie umiem pływać, to do odważnych świat należy!! :-D Dziękuję za info :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mi się surfing podoba, ale niestety nie mamy nigdzie blisko takich fal. Jeżeli chodzi o przygotowanie się do takich wakacji to trzeba pamiętać, że ważne są ubezpieczenia komunikacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Portugalię musze powtórzyć bo ostatni sezon z zapaleniem pęcherza się męczyłam. Teraz biorę zurascin uro i liczę na świetną pogodę

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Blog Dietetycznie Siostro! , Blogger