czerwca 19, 2012

PIEROŻKI z NIESPODZIANKĄ i refleksja z Dnia MatkiSkładniki
na około 30 pierożków i kilka pierniczków :)  • 20dkg mąki pełnoziarnistej pszennej
  • 2 jajka
  • 5 łyżek brązowego cukru trzcinowego
  • 1 łyżeczka cynamonuZacznę od tego, że przepis na te pierożki podsunęła mi Dorota publikując na swoim blogu Zbiór inspiracji na Dzień Matki. Myślę, że taki prezent sprawdzi się w wielu innych okazjach! Ja postanowiłam wraz z pierożkami podarować mamie naszyjnik i kolczyki. Naszyjnik zawinęłam w papier do pieczenia i włożyłam do pudełka z pierożkami. Gdy mama go rozpakowała bardzo się ucieszyła. Spytałam ją czy się jej podoba?
- Tak! Bardzo! - i oczy jej błyszczały.
- A chcesz kolczyki do kompletu?
Mama spojrzała zachwycona - YHY!!
- No to je sobie znajdź!
Przygotowanie


Składniki mieszamy i ugniatamy ciasto. Wyrabiamy aż będzie sprężyste i lepkie. Na blat wysypujemy mąki i wałkujemy ciasto na cienki placek a w nim wycinamy kółka. Na każde kółko kładziemy co tam nam do głowy przyjdzie...no może nie tak do końca wszystko :) Ja ułożyłam karteczki ze słodkimi słowami do mojej mamy oraz zapakowałam parę kolczyków - każdy kolczyk oddzielnie zawinięty w papierze do pieczenia. 
Pierożków przygotowałam około trzydziestu. Z reszty ciasta Natalka powycinała pierniczki. Piekłam razem z pierożkami przez 10 minut na 180*.
Pierniczki nie są szałowe w smaku ale cynamonowe - można pochrupać.  
Z pudełka roztaczał się słodki, cynamonowy aromat a wnętrze niosło słodkie słowa. Mama dzwoniła czasem i mówiła co dziś znalazła w pierożku. To było miłe. I dla mnie i dla niej. A kilka rzeczy napisałam takich, których jej nigdy wcześniej nie powiedziałam....wczoraj wyjęła z ostatniego pierożka drugi kolczyk :)


DO DZIEŁA SIOSTRY!

11 komentarzy:

Copyright © 2014 Blog Dietetycznie Siostro! , Blogger