lipca 06, 2017

O CZYM ROZMAWIAM Z DZIEĆMI PRZYGOTOWUJĄC SMOOTHIES czyli warsztaty w Akademii Surfingu i Deskorolki


Przy okazji sprawowania funkcji opiekuńczej na obozach dla dzieci 7-11 lat w Akademii Surfingu i Deskorolki, prowadzę mini warsztaty dla dzieci, na których przygotowujemy wspólnie koktajle.Podczas szykowania owoców i warzyw do smoothies rozmawiam z dziećmi o sokach i ich różnorodności, a przede wszystkim o tym, jakie artykuły możemy znaleźć na półce w sklepie.
Dzieci są bardzo aktywne, chętnie szykują warzywa i owoce, podjadając przy tym. Dzieci mają również dużą wiedzę dotyczącą tego, jaki sok wybierać gdyż jest najlepszy dla zdrowia. Niestety nie wiedzą z jakiego powodu, ale to i tak fajnie, że rodzice uczą dzieci właściwych wzorców.

Maluchy mówią nawet że czytają etykiety, a te z nich które tego nie robią, mówią że kupują wyłącznie soki 100% bo inne kolorowe napoje to "sama chemia".


Podczas tych rozmów i warsztatów chcę pokazać dzieciom, że szybko i łatwo mogą same przygotować sobie coś niezwykle pysznego i słodkiego - smoothie, które może stanowić deser, Dzieci są zachwycone smakiem nawet najprostszego koktajlu, dzięki użyciu blendera kielichowego otrzymuję idealną konsystencję gęstego soku. Dzieci prócz wypicia pysznego, zdrowego soku, najadają się nim nawet!


Dodatkowo blender kielichowy (podczas warsztatów używam sprzętu Blaupunkt) jest bezpieczny w użyciu - trzeba tylko zawsze zamykać go od góry przed rozpoczęciem używania :)

Polecam taką prostą zabawę kulinarną wszystkim rodzicom - zdrowe, przyjemne i pozwala wyrobić dobre nawyki sięgania po owoce i warzywa. A jak wiadomo należy codziennie zjeść pięć porcji warzyw i przynajmniej jeden owoc!
Smacznego!

7 komentarzy:

 1. Ja z dziećmi staram się rozmawiać poważnie i powoli wdrażam je do życia, pokazując np. wartość pieniądza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieniądze, zarabianie, wydawanie - wszystko to bardzo ważne i bardzo trudne! Brawo!

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie warsztaty z dziećmi to super sprawa :) Maluchy uczą się jak zdrowo gotować/jeść. Przyjemne z pożytecznym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak - dzieci się uczą, bawią, próbują smacznych rzeczy. Same korzyści!

   Usuń
 4. Super post! Na naszym blogu można znaleźć nasze małe kucharzenie:)
  Pozdrawiam i zapraszam:
  protistskitchen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Blog Dietetycznie Siostro! , Blogger