listopada 20, 2014

Jeśli zmiany, to tylko na lepsze! Jeśli wycieczka, to tylko podróż życia! Oto konkurs "MOJA KULINARNA PODRÓŻ ŻYCIA - SRI LANKA"Bardzo często jest tak, że dążąc do zmian, myślimy o czymś radykalnym. Wierzcie mi, że znam te irracjonalne postanowienia od podszewki!

„Jutro nic nie jem”

„Idę na 4-godzinny trening”

„Jadę nad morze”

I takie tam….

Jednak, radykalne posunięcia nie zawsze są złe, gdy zamiast być zmianą, są początkiem dla zmian. Właśnie o tym chciałabym dziś opowiedzieć. O podejmowaniu zmian, realizacji marzeń i o konkursie :)
Wyobraź sobie bezkresne plantacje herbaty, ogromnego słonia, którego wielkie ucho tworzy wiatr, unoszący Twoje włosy, ciepłe dłonie masujące Twoje place i smak soczystego mango w ustach. Wyobraź sobie chłodne wnętrze świątyni buddyjskiej, kaskadowy wodospad pozostawiający zimne krople wody na twarzy. Wyobraź sobie piękną, niemal białą plażę, połączoną z mega błękitną wodą oceanu, zielone palmy, tubylców wspiętych na palach podczas łowienia ryb. Wyobraź sobie Sri Lankę w marcu – bardzo ciepło, w nocy nawet 25 stopni, w dzień nawet 30! Nie dogadasz się za bardzo po syngalesku, ale z dobrym przewodnikiem zejdziesz pół wyspy i jeszcze będzie Ci mało. Odważna, kobieca grupa trampingowa – różne formy transportu, ciekawe miejsca noclegowe, które wybierasz Ty. Pyszne, miejscowe jedzenie, którego podstawą są miejscowe warzywa i owoce, a pieczołowicie przygotowane potrawy, zjadasz za pomocą rąk, aby poczuć ich prawdziwy smak – jak twierdzą Lankijczycy.
Taka podróż, to nie tylko oderwanie się od rutyny, którą żyjemy przez większą część życia. Taka podróż to wyzwanie, przygoda, atrakcja i bardzo, ale to bardzo dobry moment do rozpoczęcia w życiu zmian.

Zmiany mogą dziać się już podczas wyprawy, a po powrocie można je kontynuować i realizować kolejne postanowienia. Wszystko w zależności od tego, co najbardziej chcemy zmienić. Przyznasz, że to fajny pomysł na przerwanie kręgu powtarzalności codziennych zdarzeń?

Jeśli Twój związek odnotowuje ciągłe wzloty i upadki, jeśli każdy poniedziałek oznacza rozpoczęcie diety czy treningów na nowo, jeśli pragniesz coś zmienić, pragniesz się oderwać, zrobić coś niezwykłego – jedź z nami na Sri Lankę! Jedź z nami również, jeśli pociągają Cię przygody, niestandardowe podróże, emocje związane z poznawaniem nowych, egzotycznych miejsc. Każdy powód jest dobry, aby wziąć udział w dzisiejszym konkursie i zgarnąć aż tysiąc złotych, a nawet więcej!Dziś proponuję Wam zabawę, trochę kulinarną, a trochę emocjonalną J

Zadaniem konkursowym, jest przesłanie zdjęcia, które, jak najlepiej odda temat:

Moja kulinarna podróż życia - Sri Lanka”

Na zdjęciu może być potrawa, może to być również kolarz zdjęć lub wyklejanka z czasopism. Każda technika dozwolona – każdy ruch dozwolony. Zrób potem zdjęcie swojej pracy lub zapisz plik z programu graficznego i wyślij na adres: dietetycznie.siostro.blogspot@gmail.com

A teraz nagrody!

Sześciu zwycięzców wygra zestawy książek kulinarnych, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo otrzymają nagrody pieniężne w postaci rabatu na podróż życia na Sri Lankę z HannąSobczuk, organizatorką tejże wyprawy. Podróżniczką, entuzjastką kulinarną, a także blogerką!

I miejsce 1000pln + zestaw e-booków wraz z bonusami + książka "Smaki świata"

II miejsce 800pln zestaw e-booków wraz z bonusami + książka "Smaki świata"

III miejsce 600pln + zestaw e-booków wraz z bonusami + książka "Smaki świata"

IV - X miejsce zestaw e-booków wraz z bonusami!Ale to nie wszystko! 

Jeśli podejmiecie wyzwanie i wyrazicie gotowość do podróży, każda z Was już dziś może zgarnąć 400pln zniżki na wyjazd z Hanią, a laureatki dodatkowe 200pln! Wystarczy, że zapiszecie się na newsletter http://hannatravel.pl/, a przy wpłacie zaliczki do 5 grudnia powiecie, że jesteście z polecenia z bloga Dietetycznie Siostro :)

Jak dokładnie wygląda wyprawa przeczytacie TUTAJ.
Myślę, że zgodzicie się ze mną, że taka podróż może wszystko zmienić! Doszłam nawet do wniosku, zgłębiając ten temat, to miejsce i tę niezwykłą kulturę, że to może być podróż życia! Pewnie nie każdego na taką podróż stać, a na pewno każdy chciałby mieć parę złotych więcej podczas takiej wyprawy. Warto się nad tym zastanowić, bo to może właśnie być TO – wytrych, motywator, przełom.Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ. Konkurs potrwa od 21.11.2014-05.12.2014, laureaci zostaną poinformowani dokładnie 05.12.2014r. Wyniki na blogu znajdą się najpóźniej 7 grudnia.

W razie pytań piszcie. Już nie mogę się doczekać Waszych prac. Jestem też ciekawa co sądzicie o takiej podróży trampingowej, czy wiele z Was zdecydowałoby się na taki wyjazd?
Życzę powodzenia, niebawem pokażę Wam mój własny pomysł na pracę konkursową! Pozdrawiam!
Ania

Brak komentarzy:

Copyright © 2014 Blog Dietetycznie Siostro! , Blogger