maja 27, 2015

CZY ZABIEGI WYSZCZUPLAJĄ - Drenaż Limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest masażem, który ma usprawnić krążenie limfy. Jest pomocny w likwidowaniu zastojów, obrzęków, stanów zapalnych.


Zapraszam na mój film
O ile zabieg wykonywany jest rękoma, jest przyjemny, delikatny i można go powtarzać kilka razy dziennie. Jednak możemy go również wykonać za pomocą przystosowanych do tego maszyn. Takie urządzenia posiadają tzw. przyssawki, które wciągają skórę pod ciśnieniem. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg, przesuwa przyssawkę po ciele, powodując tym samym zassanie kolejnych partii ciała. W ten sposób porusza się limfę podskórną i zmusza ją do pracy.

DLACZEGO TO DZIAŁA

Bo limfa, która słabo krąży oznacza słabo nawodniony i słabo dotleniony organizm. A z takiego organizmu słabo również wydalane są toksyny. Dzięki takim zabiegom, jak drenaż limfatyczny toksyny szybciej zostaną wydalone do krwiobiegu a następnie przez wątrobę do moczu lub przed pory w skórze. Tlen, który będzie łatwiej docierał do komórek - odżywi je i sprawi, że będą się szybciej regenerowały.

CZY TO ODCHUDZA

Wpływa wprost na procesy, które są przychylne chudnięciu. Jeśli więc trzymasz dietę ale uprawiasz niską aktywność fizyczną lub w ogóle jej nie uprawiasz, to polecam Ci ten masaż. Przyspieszy spalanie tłuszczy, wpłynie na wygląd skóry, pomoże w pozbyciu się pomarańczowej skórki.

NA CO UWAŻAĆ

Jeśli masz delikatną skórę - uważaj na sposób w jaki masaż jest przeprowadzany. W tej chwili istnieją trzy rodzaje drenażu:

1.
Drenaż za pomocą przyssawek bezpośrednio na skórę.Jest najbardziej inwazyjny ponieważ zasysa bezpośrednio Twoją skórę. Miałam niestety tego pecha, że moja skóra na prawym udzie tego nie wytrzymała i pojawiły się na nodze pajączki pękniętych naczyń krwionośnych. Dlatego uczulam na to - drenaż nie powinien boleć!

2.
Druga metoda to przyssawki pracujące na zabandażowanym ciele


i to jest metoda nie tylko bezpieczniejsza, ale również przyjemniejsza :) Niestety jej koszt jest dwukrotnie wyższy od opcji 1.

3.
Jest też drenaż prestige


wykonywany automatycznie za pomocą pneumatycznych manekinów, które wkładamy na siebie. Reguluje się tu cykl pompowania i odciągania powietrza oraz jego natężenie. Musi być bardzo przyjemny - nie miałam okazji go spróbować.

Jeśli któraś z Wam próbowała tego masażu i ma swoją opinię to dajcie znać.
Pozdrawiam,
Ania

5 komentarzy:

 1. Źródła zdjęć?

  OdpowiedzUsuń
 2. To, co widzimy na zdjęciach, to nie jest drenaż limfatyczny lecz masaż próżniowy. Prawdziwy drenaż limfatyczny jest delikatny, wymaga precyzji i dokładności. I nie służy odchudzaniu lecz likwidowaniu obrzęków i zastojów limfatycznych (chociaz bywa skutecznym elementem walki z cellulitem wodnym)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drenaż limfatyczny, może być masażem a może też być zabiegiem kosmetycznym przeprowadzanym za pomocą urządzenia, które zasysa ciało. To co widzimy na zdjęciach, można więc nazywać i tak i tak :)
   Polecam jeszcze ten film, choć on przedstawia same superlatywy zabiegu, a ja chciałam zwrócić uwagę na zagrożenia płynące z zabiegu :)
   https://www.youtube.com/watch?v=o6M7B-qGVLo

   Co do "prawdziwego drenażu" to oczywiście miałaś na myśli masaż wykonywany manualnie - tak, ten jest cudowny i nie tylko skutecznie walczy z cellulitem (co to cellulit wodny?), ale też pomaga w usuwaniu toksyn, odmładza więc i ujędrnia skórę, przyspiesza też przemianę materii, wieć wpływa na chudnięcie :)

   Usuń
 3. Klientki z mojego salonu bardzo szybko dostrzegają efekty takich zabiegów jak masaż limfatyczny czy bańką chińską. Ich skóra już po pierwszym zabiegu staje się bardziej jędrna, a cellulit wydocznie się zmniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po ciąży nie odzyskałam jeszcze formy. Myślę, że taki zabieg jak drenaż limfatyczny z pewnością pomógł by mi w modelowaniu sylwetki. Słyszałam już z wielu źródeł o skuteczności tego typu zabiegów.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Blog Dietetycznie Siostro! , Blogger